בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו - ליאור יחיה- חותר קדימה
דף הבית >> פרסומים >> כתבות >> ליאור יחיה- חותר קדימה
 
ליאור יחיה, פגש קדט מביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות קציני ים עכו ביום העצמאות ולאחר שיחה קצרה עמו החליט כי שם הוא רוצה ללמוד. רגע לפני שהוא זורק את כובע הקסקט ומתגייס לחיל הים, מספר ליאור על התקופה המדהימה שעבר בביה"ס. "ביה"ס נתן לי כלים לחיים מעבר ללימודים"

בית הספר הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו, הינו חלוץ בתי הספר הימיים בארץ הרואה את ייעודו בחינוך ובהכשרת נערים ונערות לפיקוד ולקצונה בים.
מאז היווסדו ב-1938, שם לו בית הספר למטרה להעניק לתלמידיו השכלה כללית ומדעית-טכנולוגית, לחנכם לפיקוד ולמנהיגות ולהעמיק בהם את האהבה לים ולמקצועות הימיים.

שילוב זה מייחד את בית הספר משאר בתי הספר התיכוניים בארץ, שכן הוא משתמש בים ובהתנסות בפיקוד כאמצעים חינוכיים ומציב בפני תלמידיו אתגרים בלתי שגרתיים ורבי עניין, התורמים לעיצוב אישיותם ולפיתוח יכולותיהם. התלמידים לומדים במסגרת פנימייה שאורחות החיים בה מכוונים לטיפוח תכונות האופי ודפוסי ההתנהגות להם יידרשו בבואם להנהיג אחרים.
בביה"ס לומדים קדטים (תלמידים) וקדטיות מכיתה ט'-י"ב, כשניתנת במקום האפשרות להמשיך ללימודי הנדסאים בכיתות י"ג – י"ד, במסלול מרום היוקרתי של חיל הים.

ליאור יחיה, תושב נהריה, קדט בכיתה י"ב במגמת אלקטרוניקה של ביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו. את ביה"ס הכיר ליאור מקדט אותו פגש בנהריה. לאחר שיחה קצרה שהתקיימה ביום העצמאות עם אותו הקדט שלבש את המדים הלבנים של ביה"ס החליט ליאור כי שם הוא מעוניין ללמוד.
"החלטתי שאני רוצה ללמוד בבית הספר בגלל האווירה המיוחדת ששמעתי שיש במקום ומשום שידעתי שזו מסגרת שתעניק לי כלים לחיים ולא רק לימודים כמו בכל שאר בתי הספר הרגילים".

תחילת הדרך היתה קצת קשה, הפרידה מהמשפחה וההתנתקות מהחברים, אך מהר מאוד הכיר ליאור חברים חדשים שהם עבורו היום משפחה."הייחודיות של בית ספר היא באפשרויות הרבות שהוא מציע. מצד אחד מדובר במסגרת בעלת אופי צבאי ומצד שני יש התחשבות בכל נושא, יש עזרה בכל שעות היום והמדריכים הם כמו משפחה שתומכת. אפשר לסמוך פה על כולם וכמובן לפני הכל אלו החברים בביה"ס שאיתם אתה ממשיך לכל החיים".

במהלך שנותיו בביה"ס ביצעתי ליאור תפקיד של קדט ראשון בכיתתו. "בתפקיד הזה אתה בעצם הנציג מתוך הכיתה שאחראי על הכיתה ואתה צריך מצד אחד לייצג את הכיתה גם בטוב וגם ברע ומצד שני לעמוד בציפיות של בית הספר אשר מעניק לך סמכויות וגיבוי כבעל תפקיד". תפקיד נוסף שביצע ליאור הינו תפקיד סגן המשיט, מדובר בתפקיד השני הבכיר ביותר בבית הספר. "במסגרת תפקיד זה והייתי אחראי על כל נושא איכות הסביבה בבית הספר וביחד עם השלישה סייעתי בכל הקשור לחניכה של המחלקות הצעירות בביה"ס". ליאור ביצע תפקידים נוספים בהם מפקד יום במסע ואב בית במחלקתו.

"למדתי בביה"ס המון על עצמי, התבגרתי, הבנתי מה אני רוצה להשיג וכיצד להציב מטרות בחיים. לולא ביה"ס לא הייתי נמצא במקום בו אני נמצא כיום מבחינת התפתחות אישית".
ההבדל הגדול לדבריו של ליאור בין ביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו לשאר בתי הספר הוא ביחס האישי שניתן לכל קדט. "אתה מרגיש שבאמת רוצים אותך ושלא רק אתה רוצה את המקום. תומכים בך ועוזרים תמיד, אין כזה דבר שאתה תהיה לבד או בצרה ואף אחד לא יבוא לעזור לך, לא משנה מי או מה אתה. הקדטים בביה"ס מגיעים מרחבי הארץ ולכולם ניתן יחס שווה".  

במרוצת שנותיו בביה"ס חווה ליאור רגעים אשר חרוטים בזיכרונו, יותר מכל לא ישכח לדבריו את היום הראשון בביה"ס, מסע ההשבעה, רגע קבלת תפקיד סגן המשיט, טקס הסיום של שנה ג׳ וכמובן את מסע הקסקט שהוא מסע שמחכים לו מהשנה הראשונה בבית הספר.
"אני מאמין ב״מה שצריך לקרות יקרה״, אני מכוון הכי גבוה שאפשר אם זה בצבא ובאזרחות, לאן שהחיים יובילו אותי אלך ואעשה את הטוב ביותר שאוכל".

ב – 19.12 בין השעות 14:00- 18:00 יתקיים היום הפתוח בביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו. "אני ממליץ בחום לנערים ונערות שעולים לכיתות ט' או י' להגיע ליום הפתוח ולהתרשם מביה"ס. אני בטוח שהמקום הזה ישנה להם את החיים כמו שהוא שינה לי", אומר ליאור לסיום.


חותר קדימה

 
בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו
טלפון:  
04-9851-200 |
  |  כתובת: דרך הארבעה 1 עכו  |  ת.ד - 2066