בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו - יומן מסע
דף הבית >> פרסומים >> כתבות >> יומן מסע
 
לאחר הכנה ארוכה ושמונה ימים של מסע מטלטל בפולין סיכמו הקדטים של מח' ס' מבית הספר לקציני בעכו את תחושותיהם בערב מרגש בהשתתפות הצוות וההורים. "רציתי לחזור ולחבק את הארץ שלי ולהגיד תודה שאני יהודייה", אמרה אחת הקדטיות בהתרגשות

הקדטים ממחלקה ד' שהשתתפו במסע לפולין, תארו בערב הסיכום בהשתתפות הצוות וההורים את תחושותיהם, חוויותיהם והתובנות שלהם מהמסע. יצחק רייכנבאום ניצול שואה, שמלווה במשך שנים רבות משלחות לפולין, השתתף במסע של ביה"ס ובערב הסיכום עם ההורים ריגש את המשתתפים עם סיפור חייו כנער בשואה.

המשלחת המונה 32 תלמידים משכבת כיתות י"ב בבית ספר לקציני ים עכו, בראשותם של יועצת ביה"ס סמדר טולדנו, המדריך החינוכי יהודה סבג, מדריכת המסע, המחנכת ורכזת השכבה דליה בן-נון, חזרה מהמסע המרגש לפולין במהלכו עסקה במפגש עם זיכרון ושרידי השואה, בלימוד תולדות השואה ובחורבן שיצרה, וכן בלקחי השואה, הציוניים והאוניברסאליים.לקראת המסע עברו הקדטים הכנה מקיפה שכללה, סדנאות רגשיות, סרטים, מצגות, חומר עיוני בנושא השואה והקהילה היהודית באירופה. חברי המשלחת ביקרו במחנות ההשמדה באושוויץ, מיידנק, סוביבור, בירקנאו וביער הילדים בו נרצחו אלפי ילדים. במהלך המסע למדו על פולין של אז והיום, ביקרו בבתי כנסת, הכירו את חיי הקהילה היהודית וקיימו תפילה בערב שבת בבית הכנסת בקרקוב. בסוביבור ערכה המשלחת טקס ממלכתי מרכזי בפני כל המשלחות ששהו באותה תקופה בפולין.    

אירוע מרגש נוסף שהתקיים במהלך המסע היה ערב הצדעה לחסידי אומות העולם. בן של חסידי אומות עולם שהוריו הצילו משפחות יהודיות לקח חלק בערב לצד אנשי העדות שליוו את המשלחות לפולין. בערב מיוחד זה חלקו כבוד חברי המשלחת למשפחת חסיד אומות העולם ולאנשיי העדות בדגש על הקשר הציוני למדינה ושרו בעוצמה רבה שירי ארץ ישראל ושירי אהבה ושלום.

לקראת הסיום נשמעו דברים מרגשים מצד הקדטים אשר הפנימו את החשיבות בהמשך קיומה של המולדת והעם כשאמרו: "הבנתי שאנחנו מגיעים לפולין לא רק בשביל לבכות ולהתרגש, אלא בשביל לזכור להנציח, להראות את העם היהודי, לראות שאנחנו עם מאוחד, אפילו להראות חיוך לצחוק מעט, אלו תכונות אנושיות, אנחנו אנושיים". קדטית נוספת אמרה: "בית הכנסת גרם לי להרגיש בבית, בישראל, גרם לי לרצות לחזור ולחבק את הארץ שלי ולהגיד תודה שאני יהודייה, מאמינה באלוקים וקיימת".
 
בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו
טלפון:  
04-9851200
 כתובת: דרך הארבעה 1 עכו
FacebookYoutube