בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו - ולדי קולומנסקי- חותר קדימה
דף הבית >> פרסומים >> כתבות >> ולדי קולומנסקי- חותר קדימה
 
ולדי קולומנסקי, שמע מבן דודו על ביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו והחליט ללכת בעקבותיו. ולדי התקבל בכיתה לביה"ס ביתה ט' וכיום לאחר שעשה דרך ארוכה הוא נמצא בשנתו האחרונה. רגע לפני שהוא זורק את כובע הקסקט ומתגייס לחיל הים, מספר ולדי על החוויות המדהימות שעבר והכלים שרכש. "מילד ביישן ומופנם צברתי ביטחון וניסיון שסייע לי לעמוד בפני קהל ולפקד"

בית הספר הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו, הינו חלוץ בתי הספר הימיים בארץ הרואה את ייעודו בחינוך ובהכשרת נערים ונערות לפיקוד ולקצונה בים.
מאז היווסדו ב-1938, שם לו בית הספר למטרה להעניק לתלמידיו השכלה כללית ומדעית-טכנולוגית, לחנכם לפיקוד ולמנהיגות ולהעמיק בהם את האהבה לים ולמקצועות הימיים.

שילוב זה מייחד את בית הספר משאר בתי הספר התיכוניים בארץ, שכן הוא משתמש בים ובהתנסות בפיקוד כאמצעים חינוכיים ומציב בפני תלמידיו אתגרים בלתי שגרתיים ורבי עניין, התורמים לעיצוב אישיותם ולפיתוח יכולותיהם. התלמידים לומדים במסגרת פנימייה שאורחות החיים בה מכוונים לטיפוח תכונות האופי ודפוסי ההתנהגות להם יידרשו בבואם להנהיג אחרים.
בביה"ס לומדים קדטים (תלמידים) וקדטיות מכיתה ט'-י"ב, כשניתנת במקום האפשרות להמשיך ללימודי הנדסאים בכיתות י"ג – י"ד, במסלול מרום היוקרתי של חיל הים.

ולדי קולמינסקי, תושב מעלות-תרשיחא, תלמיד בכיתה י"ב במגמת מערכות הנדסה ימיות בביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו. את ביה"ס הכיר ולדי באמצעות בן דודו שלמד במקום והמליץ לו בחום לנסות להתקבל ולהתחנך בביה"ס."ידעתי שאני רוצה להגיע למסגרת חדשה וטובה יותר מהמקום בו למדתי והאמנתי שביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו, יהיה המקום הנכון עבורי".

ולדי החל את לימודיו בביה"ס בכיתה ט' וכפי שהוא מעיד המעבר החד למסגרת החדשה והמאתגרת לא היה פשוט עבורו. "היה לי קשה בשנה הראשונה. לישון מחוץ לבית ולהגיע רק בסופי שבוע, להתרגל לדרישות של ביה"ס ולרכוש חברים". בשנה השנייה בביה"ס בחר ולדי בלימודים במגמת הנדסת מערכות ימיות. ולדי מחובר מאוד ללימודים במגמה ואוהב את העבודה הפיזית והחשיבה לה הוא נדרש במסגרת לימודיו.

ולדי בחור שקט וביישן, הפך במהרה להיות אהוב ע"י חבריו לכיתה ולמחלקה וכיום הוא הוא לא יכול להיפרד מהם. "החברים שרכשתי בביה"ס הם חברים לכל החיים. הדברים שעברנו יחד במהלך השנים, החוויות והאתגרים הרבים הפכו אותנו למשפחה".

בכיתה י' התנסה ולדי בתפקיד פיקודי משמעותי ראשון כששימש קדט ראשון בכיתתו. בעקבות ההערכה לה זכה מצוות ביה"ס על התפקיד אשר ביצע בהצלחה, המשיך ולדי לתפקיד נוסף של קדט ראשון על כיתה י' במגמת מערכות הנדסה ימיות. 
"התפקידים וההתחנכות בביה"ס עזרו לי מאוד בתחום החברתי ובעיקר חיזקו את הביטחון העצמי שלי והיכולת לעמוד בפני קהל ולפקד על אנשים".

רגע לפני שהוא מסיים את שנתו האחרונה בביה"ס, זורק את כובע הקסקט ומתגייס לשירות בצוללות של חיל הים מסכם ולדי את החוויות שעבר בביה"ס. "לא אשכח לעולם את השנים שלי בביה"ס, זו היתה התקופה היפה בחיי".

ב – 19.12, בין השעות 14:00-18:00, יתקיים יום פתוח בביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו. "אני ממליץ בחום לכל נער ונערה שעולים לכיתה ט' או י' לנסות להתקבל לביה"ס. מדובר במקום הטוב ביותר עבורם לרכוש כלים שיסייעו להם בכל תחום בו יבחרו לעסוק בעתיד".
 
בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו
טלפון:  
04-9851-200 |
  |  כתובת: דרך הארבעה 1 עכו  |  ת.ד - 2066