בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו - ג'סיקה קלמפרט - חותרת קדימה
דף הבית >> פרסומים >> כתבות >> ג'סיקה קלמפרט - חותרת קדימה
 
ג'סיקה קלמפרט שמעה סיפורים מאביה שלמד בביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו והחליטה כי גם היא מעוניינת ללמוד בביה"ס. רגע לפני שהיא זורקת את כובע הקסקט ומתגייסת לחיל הים, מספרת ג'סיקה על התקופה המדהימה שעברה בביה"ס. "מעבר ללימודים נתן לי ביה"ס כלים לחיים"

בית הספר הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו, הינו חלוץ בתי הספר הימיים בארץ הרואה את ייעודו בחינוך ובהכשרת נערים ונערות לפיקוד ולקצונה בים. מאז היווסדו ב-1938, שם לו בית הספר למטרה להעניק לתלמידיו השכלה כללית ומדעית-טכנולוגית, לחנכם לפיקוד ולמנהיגות ולהעמיק בהם את האהבה לים ולמקצועות הימיים.

שילוב זה מייחד את בית הספר משאר בתי הספר התיכוניים בארץ, שכן הוא משתמש בים ובהתנסות בפיקוד כאמצעים חינוכיים ומציב בפני תלמידיו אתגרים בלתי שגרתיים ורבי עניין, התורמים לעיצוב אישיותם ולפיתוח יכולותיהם. התלמידים לומדים במסגרת פנימייה שאורחות החיים בה מכוונים לטיפוח תכונות האופי ודפוסי ההתנהגות להם יידרשו בבואם להנהיג אחרים.
בביה"ס לומדים קדטים (תלמידים) וקדטיות מכיתה ט'-י"ב, כשניתנת במקום האפשרות להמשיך ללימודי הנדסאים בכיתות י"ג – י"ד, במסלול מרום היוקרתי של חיל הים.

ג'סיקה קלמפרט, תושבת כרמיאל, תלמידה במגמת אלקטרוניקה בביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו. אביה של ג'סיקה למד בשנת 1973 בקציני ים עכו וממנו שמעה מילדות סיפורים על ביה"ס ועל חיל הים. "תמיד רציתי וחלמתי להגיע ללמוד בביה"ס", אומרת ג'סיקה.

"החלטתי שאני רוצה ללמוד בפנימייה כי רציתי לעשות משהו משמעותי בחיים שלי. בנוסף רציתי להתנסות בחיי פנימייה בעלת אופי צבאי המכשירה את הקדטים בכל הקשור לתחום הפיקוד והמנהיגות".
"ההתחלה לא הייתה קלה. אני בת יחידה והיה קושי לעבור לגור מחוץ לבית. ההתרחקות מההורים ומהחברים בעיר הייתה קשה גם כן, אך כעבור מספר ימים הבנתי שאני במקום הנכון. הייחודיות של בית הספר היא למצות את היכולות של כל קדט. בנוסף הלחץ של חיי היום יום מסייע להתמודד עם אתגרים, להתקדם ולא לוותר".

במהלך שנות התחנכותה בביה"ס ביצעה ג'סיקה מספר תפקידים בהם: מפקדת קבוצה במסע השבעה, זהו המסע הראשון שהקדטים החדשים בביה"ס עוברים. "זה היה תפקיד שמאוד רציתי, הוא נתן לי לפקד על שכבה צעירה ולעבור איתם את הרגעים הכי מרגשים בתחילת דרכם". תפקיד נוסף אותו ביצעה הוא מפקדת מסדר פורים, זהו החלק הפותח את אירועי פורים בבית הספר. "תפקיד זה דרש תקשורת רבה בין כל השכבות בביה"ס ולהניע את הקבוצה שהייתי אחראית עליה ליצור פתיח מוצלח ליום ססגוני זה".
"רכשתי חברים נפלאים שמלווים וימשיכו ללוות אותי כל החיים, דבר שאינו מובן מאליו. למדתי לפקד ולקחת אחריות, להבין שכאשר אתה מקבל תפקיד אתה מחויב לבצע אותו מההתחלה ועד הסוף". 

ערך חשוב מאוד שרכשה ג'סיקה בביה"ס וניתן למצוא רק בבית ספר ימי הוא אהבת הים. "כאשר אתה בים אין אף אחד חוץ מהצוות שלך וכל אחד צריך לתת את המקסימום בשביל לשמור האחד על השני. זה משלב בצורה נהדרת את הפיקוד, החברות ואהבת הים. בית ספר רגיל לא יכול להעביר לך את הכלים שאתה רוכש במהלך 4 שנים בפנימייה. זה מבגר ומחשל אותך וזו הדרך הטובה ביותר להתכונן לשירות הצבאי".

"זכורות לי המון חוויות ושאני משחזרת את התמונות מכל אותם רגעים החיוך לא יורד לי מהפנים. לעולם לא אשכח את היום הראשון שלי בפנימייה יום בו אתה לא מבין את כללי המשחק והיכן אתה נמצא. מסע ההשבעה הוא אירוע מרגש מאוד שבסופו אתה מקבל את הכותפות ומוגדר כקדט בקציני ים עכו. כמובן מסע ההשבעה בו שימשתי מפקדת בשנתי השלישית היה גם חוויה בלתי נשכחת וסגירת מעגל עבורי. קורס הפיקוד ומסע הקסקט היו גם הם אירועים עוצמתיים ובלתי נשכחים אשר תרמו להכשרה שלנו וגרמו לנו לגאווה רבה".
רגע לפני שהיא זורקת את כובע הקסקט ומתגייסת לחיל הים אומרת ג'סיקה, "אני מכוונת הכי גבוה בצבא ואתן את כל כולי למען המדינה כפי שחונכתי. אני מאמינה שבמהלך השירות שלי אדע באמת לאן החיים יובילו אותי בהמשך".

ב - 19.12 בין השעות 14:00-18:00 יתקיים היום הפתוח בביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות קציני ים עכו. "אני מזמינה כל נערה ונערה שעולים לכיתה ט' או י' לנסות ולהתקבל לביה"ס. אם אתם רוצים לשנות את החיים שלכם ולעבור 4 שנים מלאות בחוויות, ביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו הוא המקום הטוב ביותר עבורכם".
צילום מאור בן רחמים
 
בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו
טלפון:  
04-9851-200 |
  |  כתובת: דרך הארבעה 1 עכו  |  ת.ד - 2066