בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו - אני נשבע!
דף הבית >> פרסומים >> כתבות >> אני נשבע!
 
שנת הלימודים ה – 76 בבית הספר לקציני ים בעכו נפתחה במסע ההשבעה של מח' ס"א

כמדי שנה קיימו תלמידי מחלקה ג' מסע השבעה שמטרתו הינה יצירת אירוע חווייתי המחזק את תחושת השייכות של התלמידים החדשים ממחלקות א' ו-ב' לביה"ס.

כשבוע לפני תחילת שנה"ל הלימודים הגיעו מפקדי מסע ההשבעה לביה"ס על מנת להיערך בצורה הטובה ביותר למסע. צוות המחלקה בראשותו של המרכז ישי שוורץ, ליווה את המפקדים וסייע להם בגיבוש אופי הטקס כשהנושא שנבחר השנה היה מיתולוגיה יוונית.

תוואי המסע כלל הליכה מביה"ס לרצועת החוף הדרומית וחזרה לכיוון ביה"ס דרך הים וחומות העיר העתיקה. המסע הורכב משלושה שלבים מרכזיים: מעבר תחנות משימתיות לאורך חוף הים, טקס אימוץ בחומות העיר העתיקה וסיום בטקס השבעה וחשיפת הכותפות במגרש המסדרים בביה"ס.


יום ההשבעה הגיע וניתן היה לראות שהיערכות הרבה נשאה פרי, מפקדי המסע והצוות החינוכי הובילו את קבוצות התלמידים החדשים והנרגשים בזו אחר זו, בצורה מסודרת תוך שמירה על שקט מופתי לאורך התחנות השונות במסע.

למרות שזוהי חוויה חדשה ומאתגרת עבורם השלימו התלמידים את כל המשימות שהוטלו עליהם ועמדו בצורה יוצאת דופן במצבי לחץ ואתגרים פיזיים, תוך הקפדה על עזרה לזולת ושילוב נושאים הקשורים לערכי ביה"ס.

תלמידי מחלקה ג' אשר הובילו את המסע עברו אף הם חוויה משמעותית, כשעמדו בהצלחה בהפקת פרויקט גדול ורציני ללא תקלות תוך שמירה על כבוד האדם ומתן דוגמא אישית.
רגע השיא של טקס ההשבעה התקיים ברחבת המסדרים בביה"ס לעיניי ההורים הנרגשים. מפקדי המסע חשפו את הכותפות ובכך למעשה הפכו התלמידים החדשים באופן רשמי לחלק ממשפחת ביה"ס לקציני ים עכו.
 
בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו
טלפון:  
04-9851200
 כתובת: דרך הארבעה 1 עכו
FacebookYoutube