בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו - אלמוג מיכאלוב- חותר קדימה
דף הבית >> פרסומים >> כתבות >> אלמוג מיכאלוב- חותר קדימה
 
אלמוג מיכאלוב הלך בעקבות אחותו הגדולה והתקבל בכיתה י' לביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו. לפני שהוא מסיים את כיתה י"ב ומתגייס לחיל הים, מספר מיכאלוב על החוויות המדהימות שעבר והכלים שרכש. "ביה"ס שינה לי את החיים"

בית הספר הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו, הינו חלוץ בתי הספר הימיים בארץ הרואה את ייעודו בחינוך ובהכשרת נערים ונערות לפיקוד ולקצונה בים.
מאז היווסדו ב-1938, שם לו בית הספר למטרה להעניק לתלמידיו השכלה כללית ומדעית-טכנולוגית, לחנכם לפיקוד ולמנהיגות ולהעמיק בהם את האהבה לים ולמקצועות הימיים.

שילוב זה מייחד את בית הספר משאר בתי הספר התיכוניים בארץ, שכן הוא משתמש בים ובהתנסות בפיקוד כאמצעים חינוכיים ומציב בפני תלמידיו אתגרים בלתי שגרתיים ורבי עניין, התורמים לעיצוב אישיותם ולפיתוח יכולותיהם. התלמידים לומדים במסגרת פנימייה שאורחות החיים בה מכוונים לטיפוח תכונות האופי ודפוסי ההתנהגות להם יידרשו בבואם להנהיג אחרים.
בביה"ס לומדים קדטים (תלמידים) וקדטיות מכיתה ט'-י"ב, כשניתנת במקום האפשרות להמשיך ללימודי הנדסאים בכיתות י"ג – י"ד, במסלול מרום היוקרתי של חיל הים.

אלמוג מיכאלוב, תושב עכו, קדט בכיתה י"ב במגמת מדעי הים בביה"ס הימי לפיקוד ולמנהיגות, קציני ים עכו. "אני מתגורר בעכו וידעתי שבית הספר לקציני ים עכו נחשב לבית הספר הכי טוב באזור. גם אחותי למדה בביה"ס וסיפרה לי כיצד הוא שינה את חייה. כמובן שהיא הציעה לי לנסות ולהתקבל לביה"ס, לשמחתי הקשבתי לה, התקבלתי לביה"ס וזו ההחלטה הטובה ביותר שעשיתי עד היום", מספר אלמוג.

לביה"ס הגיע אלמוג בשנה השנייה (כיתה י') והתחבר מיד לחבריו החדשים למחלקה שכבר הכירו האחד את השני במשך שנה. "כולם קיבלו אותי ואת יתר הקדטים החדשים שהגיעו בצורה יפה ועזרו לנו להבין את מהות בית הספר". בית הספר דוגל בשיטה של ניהול עצמי של הקדטים ומושתת על בעלי תפקידים מקרב הקדטים להם ניתנות סמכויות נרחבות לפקד ולנהל את שגרת היום.

"נהניתי מאוד מהקדטים הראשונים ומהפעילויות שלהם", מספר אלמוג על תחילת דרכו בביה"ס. "הייחודיות  של בית הספר לדעתי היא העזרה ההדדית של הקדטים ללא צורך שוטף במבוגר שיגיד להם מה לעשות. הקדט הראשון שמלווה אותך הוא דמות חשובה מאוד שעוזרת לך להתמודד עם דילמות, מכווין אותך ותורם לגיבוש הכיתה על ידי פעילויות חברתיות שהוא מבצע".

במרוצת השנים בביה"ס ביצע אלמוג מספר תפקידים בהם: קדט ראשון בקורס באליפים וקדט ראשון בכיתתו. "בתפקיד הקדט הראשון בקורס הבאליפים חוויתי סוג של סגירת מעגל. גם אני השתתפתי בקורס הזה כקדט שרק הגיע לביה"ס ופתאום אני זה שמשמש מפקד בקורס".

"ההתנסות כמפקד בקורס נתנה לי כלים חשובים שלימדו אותי כיצד לעבוד עם אנשים אשר מגיעים לסביבה חדשה ולא מוכרת. עזרתי לקדטים להכיר את ביה"ס וסיפרתי להם על החוויות הנפלאות שמצפות להם".
בהמשך דרכו בביה"ס ביצע אלמוג תפקיד של קדט ראשון בכיתתו. מדובר בהתנסות קשה ומורכבת בה למד כיצד לפקד על חבריו לכיתה ולהניע אותם לפעול מתוך רצון אמיתי וללא שימוש בענישה. לדבריו של אלמוג למד בפנימייה את החשיבות של הקפדה על משמעת בחיים.

בעוד כחצי שנה יסיים אלמוג את הלימודים בביה"ס ויזרוק את כובע הקסקט. "הידע הרב שקיבלנו בביה"ס על שירות בחיל הים סייע לי להכיר את קורס החובלים אשר נחשב לאחד המסלולים היוקרתיים בצבא ואני מקווה שאצליח להתקבל לקורס. לאחר השירות הצבאי אני מעוניין לשמש בתפקיד ניהול בחברה מובילה במשק".

"הדגש ותשומת הלב שניתנת לכל אחד בביה"ס היא זו שמבדילה ומייחדת אותו משאר בתי הספר לדעתי. לא אשכח לעולם את הפעילויות של כל הקדטים הראשונים שלי, את החוויות שעברתי עם הכיתה, המדריכים שעזרו לי בדברים אישיים וכמובן החברים שתמיד היו לצידי".

ב – 19.12 בין השעות 14:00-18:00 יתקיים היום הפתוח בבית הספר לפיקוד ולמנהיגות קציני ים עכו. "בית הספר שינה לי את החיים ואני ממליץ בחום לכל נער ונערה שעולים לכיתה ט' או י' לנסות ולהתקבל לביה"ס", מסכם אלמוג.
 
 
בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו
טלפון:  
04-9851200
 כתובת: דרך הארבעה 1 עכו
FacebookYoutube